Pong+O Pongu, praojcu gier komputerowych, słyszeli chyba wszyscy miłośnicy elektronicznej rozrywki. W dzisiejszych czasach odbijanie piłki paletką na ekranie monitora nie budzi jednak żadnych emocji. Ba! W zapomnienie odchodzi powoli także stary dobry Arkanoid, gdzie piłka odbijana była w celu zbijania kolorowych klocków, a paletką łapało się spadające z góry bonusy. Okazuje się jednak, że wystarczy rozszerzyć klasycznego Ponga o jeden niewinny element, by rozgrywka znów nabrała rumieńców.

Wykonaną przy pomocy Flasha grę znajdziecie tutaj. O co chodzi? Tym razem paletka połączona jest ze znajdującą się poniżej równoważnią. Przesuwając paletkę przechylamy jednocześnie równoważnię w jedną lub drugą stronę. Na równoważni znajduje się druga, większa piłka. Gra kończy się w momencie, w którym albo piłeczka ominie paletką, albo piłka spadnie z róznoważni. Cel gry to utrzymanie obu piłek w powietrzu jak najdłużej.

Ostrzegam — gra wciąga. Na razie mój rekord wynosi 31 sekund z hakiem. Ponieważ jednak co chwilę powracam do zabawy (przerywając wykonywanie obowiązków), powinienem go wkrótce pobić…

Reklamy

2 myśli w temacie “Pong+

  1. anonymous 12/11/2006 / 20:11

    LawDog writes:Borys wciąż próbuje pobić rekord mistrza… W tym momencie dobiłem już 37 sekund. A jeżeli jesteśmy już przy "Double jeu", polecam inne gry jej autora: http://www.zanorg.com/prodperso/jeuxchiants/index.htm . Tytuły, na które warto zwrócić uwagę, to – między innymi – "Le jeu du ver", "Labyflou" i "La folie du marbre". W tym miejscu muszę się też pochwalić – tę ostatnią przeszedłem w całości.

  2. anonymous 13/11/2006 / 14:11

    MasatoPl writes:39.55 sekund! Yay! Fajne gierka. :D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s