Tito Mine Cart RacingPodczas środowej wędrówki z LawDogiem po Galerii Łódzkiej (pozdrowienia dla LawDoga!) trafiliśmy do MediaMarkt, gdzie odkryłem prawdziwą perełkę: strategię turową Galactic Civilizations w wersji Gold, tzn. z dodatkiem, za jedyne 9,99 PLN. Oczywiście, obok takiej okazji nie mogłem przejść obojętnie (zastanawianie się, kiedy będę miał czas w to grać, odłożyłem na bliżej nieokreśloną przyszłość). Po wystaniu parudziesięciu minut w przedświątecznej kolejce do kasy, gra stała się moją własnością. Co prawda, gdy opuszczaliśmy tamten rejon Galerii, nasz niepokój wzbudził tłum ludzi szturmujących punkt gwarancyjny MediaMarkt. Law wysnuł pesymistyczne przypuszczenie, że wszyscy oni reklamują z jakiegoś powodu dopiero co nabyte Galactic Civilizations Gold. Po powrocie do domu pospiesznie przetestowałem więc zawartość pudełka. Na szczęście, umieszczony w środku software był tym oczekiwanym i sprawował się bez zarzutu. Na pierwszym cedeku znajdował się pożądany GCC. Na drugim — kilka bonusowych gierek i to właśnie jednej z nich chciałem poświęcić poniżej kilka słów.

Tito Mine Cart Racing dostarczył mi nieoczekiwanej rozrywki na parę godzin. W Internecie przeczytałem z niesmakiem, że to gra dla dzieci. A ja się pytam autora: Kto dał ci prawo osądzać w ten sposób Tita? Czy naprawdę nie potrafiłeś docenić głębi fabularnej i zawartej w grze niuansów? Tito bowiem to pogodny gnom, który w bliżej nieokreślonych okolicznościach trafił do podziemi zamieszkanych przez piratów-zombie. Teraz trzeba mu pomóc się stamtąd wydostać. Tito zaiwania w swoim wózku kopalnianym i musi przeskakiwać z toru na tor, by uniknąć bliskiego spotkania z wodą lub lawą. I tyle.

Gra składa się z sześciu poziomów. Zdołałem przejść wszystkie. Myślę jednak, że mrok zawarty w grze (podziemne tunele) i brutalność fabuły (piraci-zombie, którzy co prawda w trakcie samej rozgrywki się nie pojawiają, ale mowa o nich w menu) dyskwalifikują ją jako rozrywkę dla najmłodszych. Wszystkim pełnoletnim miłośnikom solidnej, elektronicznej zabawy — polecam.

Reklamy

4 myśli w temacie “Tito Mine Cart Racing

 1. anonymous 25/12/2006 / 21:12

  LawDog writes:Ha, ha! No, po prostu niesamowite! Wiedziałem, że kupiłeś to tylko dla tej drugiej płyty! I dla Tita.

 2. LordThomas 25/12/2006 / 22:12

  Mam nadzieje, ze dlatego kupil bo dla "Galactic Civilizations" to nie wiem czy sie oplacalo…

 3. anonymous 21/03/2010 / 14:03

  Anonim writes:a ma ktoś link zeby pobrać tą gre? ;>

 4. anonymous 31/03/2011 / 13:03

  Louis.Dimsdale writes:Thanks for enjoying my game Tito Mine Cart Racing, and the positive review.if anyone is interested in playing the game, email me at rssmcr@gmail.com and I will upload a copy of the game for you.Looking at doing a iPhone version of the game next, with a little added depth.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s