Podryw „na Obamę”

Gdy kilka dni temu czekałem późnym popołudniem na metro mające zawieźć mnie z uczelni do domu, byłem na peronie świadkiem na poły zabawnej sytuacji. Jakiś norweski nerd próbował poderwać nieszczególnie ładną Francuzkę w nausznikach. Zresztą "poderwać" to może trochę za dużo powiedziane. Facet po prostu dość nachalnie starał się podtrzymać ewidentnie zdychającą rozmowę, podczas gdy dziewczyna od niechcenia mu potakiwała i niecierpliwie wyglądała pociągu. Nerd spełniał wszystkie fenotypowe warunki nerdowości — charakterystyczny ton głosu, okulary, bardzo równy dwudniowy zarost, lekko przygarbiona sylwetka. O dziwo nie był jednak nerdem ścisłym, a nerdem humanistycznym, bo nie gadał o twierdzeniu Gödla, tylko o zwycięstwie Obamy. A może był to po prostu nerd ścisły, tyle że umiarkowanie zainteresowany wydarzeniami politycznymi? Trudno powiedzieć. W każdym razie metro przyjechało, oni wsiedli do pierwszego wagonu, ja do drugiego. Gdy kwadrans później kupowałem żarcie w swoim sklepie, minąłem się z nią między regałami. Była już sama i na jej twarzy malował się ewidentny wyraz ulgi.

A zatrzymując się jeszcze na chwilę przy zwycięstwie Obamy (ale nie musisz wcale tego czytać, jeżeli jesteś nieszczególnie ładną Francuzką w nausznikach). Polityką interesuje się w minimalnym stopniu, więc zwycięstwo uszatego Mulata nad weteranem z wywalonym jęzorem nie rusza mną w ogóle. W całym tym okołowyborczym zgiełku zwróciłem uwagę — podobnie zresztą jak cztery lata temu, gdy W. pokonał Gore'a — tylko na jedną rzecz. Przegrany natychmiast pogratulował zwycięzcy na forum publicznym i wydaje mi się, że były to gratulacje całkiem szczere. Może wynika to po prostu z politycznej uprzejmości; a może tradycja demokratyczna jest na tyle mocno wrośnięta w społeczeństwo amerykańskie, że szacunek dla woli narodu okazuje się silniejszy niż rozgoryczenie po porażce.

Swoją drogą, widzieliście już to?

Reklamy

5 myśli w temacie “Podryw „na Obamę”

 1. mwisniewski 07/11/2008 / 22:11

  Ile jaj ma nowy prezydent USA?Obama.

 2. Borys 07/11/2008 / 23:11

  Skąd Ty piszesz? :) Tym razem nie przypuszczałem, że będziesz pierwszym komentatorem. Respect. :)

 3. anonymous 08/11/2008 / 08:11

  Staszek writes:Nie widzieliśmy. Słodkie. :-)

 4. mwisniewski 08/11/2008 / 22:11

  Boyakasha! :)

 5. Drozdal 09/11/2008 / 20:11

  A widzisz Borys jak juz o prezydentach mówimy to, ten przydługi artykuł warto przeczytać. Chociażby aby dowiedzieć się czym McCain się różni od W (opdowiedź – W był lepszym pilotem).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s