Najdroższa brew na świecie

Przedstawiam Wam tłumaczenie artykułu, który ukazał się w dzisiejszym internetowym wydaniu Dagsavisen, ogólnonorweskiej gazety codziennej. Podkreślić należy, że Dagsavisen z tabloidami nie ma wiele wspólnego, więc poniższa historia musi być prawdziwa.

– – –

29-letni student z Bergen domaga się 36 milionów koron odszkodowania [ok. 18 milionów złotych — przyp. Borysa], ponieważ został ugryziony przez innego studenta.

Wczoraj w Bergen rozpoczął się proces. 23-letni student jest oskarżony o ugryzienie 29-latka w brew na after-party 7 września zeszłego roku.

23-latek przyznał, że doszło do zdarzenia, i przeprosił. Twierdzi, że była to spontaniczna reakcja w odpowiedzi na cios w twarz. 23-latek nie uważa się za winnego, choć chce zwrócić 25-latkowi koszty leczenia, podaje Bergensavisen [gazeta lokalna — przyp. Borysa].

29-latek twierdzi, że ugryzienie go straumatyzowało i że miał problemy ze wzrokiem przez dwa tygodnie po zdarzeniu. Obawia się teraz, że nie zdoła dokończyć studiów magisterskich i dostać dobrze płatnej posady kierowniczej, i że będzie musiał zarabiać na życie z samym stopniem licencjackim. "To nie będzie dobra przyszłość", uważa. Wyliczył, że stracił 15,9 milionów koron, które mógłby potencjalnie zarobić; domaga się dodatkowo 20 milionów koron na pokrycie szkód.

29-latek twierdzi ponadto, że w ranę wdało się zakażenie i że cierpi teraz na łuszczycę.

Oskarżyciel, insp. Sidsel Isachsen, jest bardzo zdziwiona wysokością roszczeń.

— Czy to realistyczne? Żartujesz sobie? — zapytała poszkodowanego.

— Nie obliczałem strat dochodowych bardzo dokładnie — odpowiedział i musiał przyznać, że nie wie, jak wygląda praktyka sądowa w takich przypadkach.

W podobnych sprawach w Bergen zasądzano zwykle odszkodowanie w wysokości 13 tys. koron.

– – –

Źródło jest tutaj, znajdziecie też tam zdjęcie powoda.

Reklamy

7 uwag do wpisu “Najdroższa brew na świecie

  1. Arek writes:

    Smutne jest to, że w niektórych krajach podobne absurdy przechodzą.Cios w twarz? Koleś dał komuś w rył i się dziwi, że go pogryziono? Strange.

  2. Wiesz, tu nawet nie chodzi o absurdalność, bo przecież wiadomo, że tak wysokiego odszkodowania nie zasądzą. Ja się raczej zastanawiam, jak wielkim dupkiem trzeba być, żeby robić takie halo wokół swojej osoby. Kastor wymięka. :)

  3. @BorysWeź wyedytuj ostatnie zdanie, zbyt kulturalny jesteś na takie wpisy. :-)

  4. Arek writes:

    Zapewniam Cię, że tak wielkich dupków jest cała masa. I to też jest smutne.A gdyby dostał gaśnicą po oczach? :P

  5. @Scobin:Faktycznie, zapomniałem, że teraz jesteś polterowym peacemakerem. :) Ale, szeryfie, to ranczo jest moje i tutaj Wasze bany nie sięgają. :)

  6. Borysie, peacemaker or not (zresztą nie mam już czasu na tę rolę), ale i tak zbyt kulturalny jesteś na takie wpisy (Kastor or not). :-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s