Serce Dydryka

Wiemy już, jaka piosenka będzie reprezentowała Norwegię w tegorocznym finale Eurowizji, który odbędzie się 29 maja na Telenor Arena niedaleko Oslo. Dzisiejsze eliminacje krajowe zwyciężył Didrik Solli-Tangen z utworem My Heart Is Yours. "Serce Dydryka" pokonało między innymi A1 z ich mdłopopowym Don't Wanna Lose You Again; norweską popgwiazdę Marię Arredondo z The Touch; Yes Man Bjørna Johana Muriego, skądinąd sympatyczny utworek, któremu jednak w drugiej połowie zdecydowanie brakuje "tego czegoś"; oraz epickich ekstremalnych metalowców (sic!) z Keep Of Kalessin (The Dragontower zajęło wysokie trzecie miejsce). Nazwiska pozostałych przegranych można wyczytać stąd, a teraz oddajmy już scenę zwycięzcy.

Jak słusznie zauważono w artykule w Dagsavisen, piosenka Solli-Tangena mocno przypomina You Lift Me Up Rolfa Løvlanda, ale trudno oskarżać Solli-Tangena o plagiatowanie rodaka, jako że tamten zaczerpnął z kolei pełną garścią z tradycyjnej irlandzkiej ballady Danny Boy. Tegoroczny reprezentant Norwegii odwołuje się więc do nuty dobrze zadomowionej w europejskiej świadomości.

Za niecałe cztery miesiące przekonamy się, czy to wystarczy, by Dydryk stał się nowym Królem Rybakiem.

PS. Ciekawe, kto wygra eliminacje w Polsce? Dowiemy się za tydzień. Stawiam na Leszcze albo Węgrowską. Piosenka Leszczów jest bezapelacyjnie fajniejsza, ale to Iwona miałaby większe szanse w Oslo. Większe nie znaczy jednak duże. Tak czy owak, nie wygląda to za dobrze. Zróbcie z tym coś wreszcie!

PPS. Dołożę wszelkich starań, by w tym roku na Blogrysie ukazał się wreszcie, na krótko przed Eurowizją, przegląd piosenek walczących o koronę.

Autor

Borys

Nauczyciel z Oslo. Bloguję na https://blogrys.wordpress.com

3 myśli na temat “Serce Dydryka”

  1. Arek writes:Czy ja Ci mówiłem, że jesteś moim jedynym znajomym, który emocjonuje się Eurowizją?

  2. Pewnie jestem też jedynym Twoim znajomym, który studiuje fizykę i filozofię. Do niektórych rzeczy trzeba po prostu dojrzeć. :P

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s