Kabel od internetu (3)

1. Merriam-Webster opublikował listę dziesięciu słów, których prawie na pewno nie znasz, ale z desygnatami których stykasz się na co dzień. Trochę szkoda, że po angielsku, ale "aglet" i "philtrum" brzmią przecież lepiej niż "skuwka" i "rynienka podnosowa". Swoją drogą nie miałem pojęcia, że przewrócona ośemka nieskończoności to "lemniskata". Wstyd.

2. W długim artykule Billa Joya pod pesymistycznym tytułem Dlaczego przyszłość nas nie potrzebuje? poczytamy o tym, jak dwudziestopierwszowieczne technologie w rodzaju robotyki, inżynierii genetycznej i nanomaszyn mogą zagrozić gatunkowi ludzkiemu. Gorąco polecam wszystkim wannabe-futurystom, którzy mają czas na wgryzienie się w jedenastostronicowy angielski esej.

3. Chociaż jestem ateistą, zastanawiam się, czy nie uznać za przesadę ateistycznych psalmów sławiących naukę. Psalmów, dodajmy, stworzonych z fragmentów wypowiedzi takich osobistości jak Sagan, Dawkins i Hawking. Okej, przyznaję, że melodia We Are All Connected trochę mnie chwyciła.

4. Od graczy dla graczy: Lista 122 najlepszych pecetowych gier z ostatnich 22 lat. Zaczyna się od Minesweepera, kończy na Starcrafcie II. Oczywiście, znalazło się też miejsce dla screenshotów i krótkich, poczytnych omówień. Nic tylko odświeżyć pamięć, a zaraz potem układ klawiszy.

5. Złota era Sierry i LucasArtsu skończyła się dobrych dziesięć lat temu, ale przygodówki wcale nie umarły. Zrobiły się po prostu niszowe. Na odrodzenie gatunku nie ma chyba co liczyć, ale nowe produkcje, także niezależne, cały czas powstają. Jedną z nich jest wydana w tym roku Gemini Rue. Nie grałem, więc o miodności się nie wypowiem, ale trailer wygląda super.

Autor

Borys

Nauczyciel z Oslo. Bloguję na https://blogrys.wordpress.com

4 myśli na temat “Kabel od internetu (3)”

  1. @Seji:Żebym ja to miał czas grać w dema wszystkich interesujących gier. :)@Adrian:Kłaniam się, pozdrawiam, zapraszam ponownie. :)@miłośnicy przygodówek:Polecam obczajenie bieżącej promocji na GOG-u. Zwracam przy okazji uwagę na darmowe remaki KQ1-3 dostępne do ściągnięcia stąd.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s