Hipsteria

Jak wiadomo, hipster buduje swoją tożsamość społeczną odcinając się od plainów i ich konformizującego bezguścia w dziedzinach kultury, tekstyliów, żywności nawet. Hipster zasłania się alter-grungem przed rockową degrengoladą, z odrazą spogląda na tandetno-wygodne dżinsy przyodziewając samemu spodnie-rurki i pasiastą bluzeczkę, a od schabowego ze studenckiej jadłodajni woli freegańskie truskawki z miętą. Pojawia się jednak ważkie pytanie: Czy hipster neguje styl plainów całkowicie czy tylko częściowo? Jeżeli całkowicie, zawiesza sam siebie w próżni i jego hipsterstwo traci rację bytu; jeżeli częściowo, zdradza swoje hipsterskie ideały. Gdzie leży kompromis, gdzie szukać arystotelesowskiego środka?

A tak poza tym to sądzę, że jestem od was lepszy.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Hipsteria

  1. O hipsterach była już "burza" (taka symulowana) na blogu Orlińskiego i zdaje się Wiśniewskiego – *%$^ raczej dobrze, skoro w komciach stali bywalcy i widownia robili co mogli, aby nie poruszyć lawiny… no i temat już nigdy nie wrócił na łamy, zastąpiony wygodnym biciem piany.Generalnie, aby być hipsterem trzeba mieć dupochron finansowy i czas do zmarnowania – na krzyż znam jedną (słownie: chyba) osobę, która w naszym kraiku spełnia w/w wymagania… a, nie, nie korzysta z Jabłoka, Appla znaczy się. Czyli nie znam żadnego.

  2. Co do blogów WO i MRW, mógłbyś zarzucić linkami?Wydaje mi się, że zamożność nie jest warunkiem bycia hipsterem. Jasne, pewien próg finansowy przekraczać trzeba, ale z drugiej strony bogaty hipster to już nie hipster, tylko regularny snob. A posiadanie Jabłka nie jest wymagane, IMO. Hipsterka zaczyna polega przede wszystkim na ciuchach i muzie. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s