Skąd się biorą kryzysy ekonomiczne?

Niewykluczone, że odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż wielu osobom się wydaje. Niewykluczone, że da się ją ująć w pewnej zasłyszanej przeze mnie anegdocie. Z tego co wiem, sytuacja opisana poniżej nie musi być wcale patologiczna czy wyjątkowa. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Brat kolegi pracuje jako analityk w niemieckim banku. Jego zwierzchnikiem jest dyrektor placówki, absolwent ekonomicznego wydziału prestiżowej uczelni, który w związku z wykonywaną funkcją zarządza ogromnymi ilościami pieniędzy codziennie podejmując ważkie i odpowiedzialne decyzje finansowe. Podczas lunchu dyrektor przysiada się podekscytowany do analityka i wiedząc, że ten ostatni ma wykształcenie ścisłe i bardziej teoretyczne niż on sam, zaczyna mówić:

— Wiesz co, chyba odkryłem paradoks, ale taki prawdziwy paradoks! Jeżeli cena akcji spadnie o dziesięć procent, a potem o dziesięć procent wzrośnie, to jej wartość nie będzie taka sama jak na początku. Niesamowite, prawda?

Reklamy

3 myśli w temacie “Skąd się biorą kryzysy ekonomiczne?

  1. Misiolak 19/05/2011 / 16:05

    No ba :)

  2. WesolyArek 20/05/2011 / 17:05

    LOL.

  3. MuadiM 27/05/2011 / 20:05

    Pytanie na logikę; z innej branży:>Klientka {wyglądająca na niegłupią, klasa tzw.średnia} przychodzi do sklepu ze skakanką, co kupiła 2 dni temu i mówi:> ,,Kupiłam skakankę, jednak jest za krótka {zmartwiona mina}; nie wiem, czy je się jakoś wydłuża?''

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s