Rżnij dla lasu

W miniony czwartek protestancka Norwegia obchodziła Wniebowstąpienie. Święto to figuruje także w katolickim kalendarzu liturgicznym, ale Norwegowie, w przeciwieństwie do Polaków, mają wtedy wolne od pracy. W godzinach przedpołudniowych na uroczystej mszy w katedrze w Oslo doszło do obrazoburczego zdarzenia. Para ekologów-ekshibicjonistów z ugrupowania Fuck For Forest symulowała uprawianie seksu na i przed ołtarzem. Potem dołączył do nich jeszcze trzeci, też ze wszystkim na wierzchu. Chciał przemawiać, ale został zagłuszony przez duchownych i wiernych, którzy do tego czasu otrząsnęli się ze zgrozy i rozpoczęli usuwanie intruzów.

Cała trójka została niezwłocznie zatrzymana przez policję. Skandaliści będą musieli zapłacić grzywny w wysokości 6000-7500 koron na osobę. Okazało się, że była to forma protestu w bynajmniej nie ekologicznej sprawie pastora Einara Geliusa. Gelius został właśnie zwolniony z pracy, ponieważ zeszłej jesieni ukazała się jego książka pt. Seks w Biblii poświęcona erotycznym fragmentom Pisma Świętego.

FFF to organizacja ekologiczna finansująca swoją działalność sprzedażą materiałów pornograficznych własnego autorstwa. Norwegia usłyszała o niej latem 2004 r., kiedy to założyciele, Leona Johansson i Tommy Hol Ellingsen, uprawiali seks na scenie podczas koncertu zespołu death'n'rollowego The Cumshots. Akt płciowy był wtedy zaplanowanym elementem muzycznego występu. Czego innego można się zresztą spodziewać po zespole o takiej nazwie…

Cała sprawa zostanie chyba lada chwilę wykopana.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s