Oglądałbym

Jestem człowiekiem prostych marzeń. Marzy mi się na przykład telewizyjna debata z udziałem największych „inteligentnych pieniaczy” polskiej sceny publicystyczno-politycznej. Pod pojęciem „inteligentnego pieniacza” rozumiem osobę posiadającą wyraziste poglądy i gotową do ich zaciekłej obrony bez poszanowania zasad kulturalnej dyskusji na argumenty.

Dziennikarze ze zrozumiałych powodów boją się zapraszać krzykaczy do studia en masse. Jednak tak jak miłośnicy boksu gotowi są siedzieć do późna w nocy, by na HBO obejrzeć mistrzostwa wagi ciężkiej, tak ja z chęcią zapłaciłbym nawet stówę, by w jakimś infotainmentowym systemie pay-per-view obejrzeć dwugodzinną pogadankę na żywo z udziałem Stefana Niesiołowskiego, Kazimiery Szczuki, Janusza Korwin-Mikkego, Wojciecha Cejrowskiego, Joanny Seneszyn oraz Jacka Kurskiego. Tematy? Och, nic wyszukanego, na przykład podatki, aborcja i konkordat. Poszczególne tematy anonsuje z telebimu prof. Bogusław Wolniewicz, a debatę moderują Monika Olejnik i Mariusz Max Kolonko.

debata

Płaciłbym, wymagałbym. Dyskusję winna poprzedzać dynamiczna czołówka a’la Drużyna A przedstawiająca rozmówców przy pomocy krótkich ujęć, albo archiwalnych, albo zainscenizowanych: Cejrowski ucieka boso przed toczącą się kulą cywilizacji śmierci (zainscenizowane). Szczuka bije po mordzie męskie szowinistyczne świnie (archiwalne). Korwin masakruje lewaków w auli, na ulicy, na plaży (zainscenizowane). Niesiołowski łapie motyle na łączce, je szczaw z nasypu, za chwilę sanitariusze krępują go kaftanem bezpieczeństwa, a potem Platforma odbija Bestię z zakładu psychiatrycznego (archiwalne). Na Seneszyn i Kurskiego nie mam pomysłów.

Ktoś nie wierzy, że taka debata doskonale by się sprzedała?

–– notkę wsparli swoimi sugestiami MZ i AS – dzięki!

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Oglądałbym

  1. Adam M. 22/07/2014 / 13:38

    Jestem przekonany, że by się sprzedała i dziwi mnie w sumie, że jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł. Powinieneś dokładnie opracować format takiego programu i wysłać do różnych stacji, a nuż widelec wypali?

    A, jedna rzecz – trzeba pamiętać o odcinaniu mikrofonu po upłynięciu czasu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s